;

WAKING VISION/DAN BRANTIGAN QUARTET/UNIVERSAL CURE

Comeback zostavy hudobníkov, spolužiakov z Berklee College of Music - Johna Shannona, Dana Brantigana, Oskara Rózsu a Martina Valihoru.

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, n.o., Námestie SNP 16, 974 01 Banská Bystrica, Slovensko 24. septembra 2017 20:00

Kúpiť vstupenky

Kúpiť vstupenky

WAKING VISION/DAN BRANTIGAN QUARTET/UNIVERSAL CURE

Dlho očakávaný a žiadaný comeback zostavy hudobníkov a spolužiakov z Berklee College of Music v Bostone – Johna Shannona (gitara), Dana Brantigana (trúbka), Oskara Rózsu (basgitara) a Martina Valihoru (bicie). Unikátna medzinárodná zostava odohrá hudbu z projektov Waking Vision, Dan Brantigan Quartet a Universal Cure, ktoré zanechali v slovenskom publiku silnú stopu počas ich pôsobenia v rokoch 2001-2009, kedy si u nás získali veľa fanúšikov a svojou tvorbou ovplyvnili celú generáciu hudobníkov. Koncert tejto zostavy bude splneným snom veľkej komunity fanúšikov. Renesancia projektu je realizovaná priamo na podnet fanúšikov, vďaka ktorému sa hudobníci stretnú na pódiu po viac ako siedmich rokoch.

John Shannon, ktorý už počas štúdia na Berklee okrem Waking Vision založil aj kapelu Passenger and Messenger, ponúka svoju víziu zmysluplnosti hudby a tvrdí, že jediná pravdivá hudba je tá, ktorá v sebe obsahuje „liečivý zámer“. Tvrdí, že hudbu vníma a učí sa prostredníctvom pocitov z prírody. Nádherne to vyjadruje vo voľných veršoch: „ako to vidím/ to, čo robím, je putovanie piesňou/ púšťam sa do vnútorného zážitku s hudbou ako sprievodcom/ je to cesta, ktorú môže zdieľať poslucháč/… je veľa scenérií okolo nás/ a na ceste veľa tajomstiev.“

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, n.o.

Námestie SNP 16, 974 01 Banská Bystrica, Slovensko

Organizátor podujatia

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom podujatia - vstupeniek, organizácie, lokality, prosíme kontaktujte organizátora podujatia.

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, n.o.
Lazovná 21, 97401 Banská Bystrica, Slovenská republika

IČO: 37954610

N/A

Diskusia

Kontakt

Inviton s.r.o.
Prievozská 14
821 09 Bratislava
Slovenská republika